Belgicko rozdalo rúška najprv migrantom a teraz ich prosia pre lekárov od ľudí

Pred mesiacom belgická vláda objednala rúška pre stredisko Klein Kasteeltje pre žiadateľov o azyl, zároveň vláda v Bruseli hovorila Belgičanom, že si iba potrebujú riadne umyť ruky, aby sa uchránili pred koronavírusom.

Belgická ministerka zdravotníctva Maggie De Block je tiež štátnou tajomníčkou pre azyl a migráciu. Podľa správy od Sceptre De Block zadala pre migračné centrum objednávku na ochranné rúška vo výške 30.000 euro.

Súčasne De Block a virológ Marc Van Ranst hovorili Belgičanom v televíznych rozhovoroch, aby neprepadali panike, pretože samotné umývanie rúk stačí, aby sa zabránilo infekcii koronavírusu.

V nedeľu oznámila Belgicko takmer 1 100 potvrdených prípadov infekcie koronavírusom a belgický zdravotnícky personál trpí nedostatkom masiek.

Aby sa vyriešila núdzová situácia, belgická vláda minulý týždeň objednala 5 miliónov ochranných rúšok od spoločnosti v Turecku, ktoré mali byť dodané najneskôr v nedeľu. Žiadne rúška ale nedorazili a De Block pripustila, že ich turecký dodávateľ podviedol, a že šance sú „minimálne“, že by vôbec nejaké rúška dostali.

Belgicko prechádza skutočnú krízu, pretože v súčasnej dobe má na sklade iba 500 000 rúšok. Ako núdzové opatrenia vláda požiadala občanov, ktorí vlastnia špeciálne rúška s filtrom, aby ich darovali nemocniciam.

Skutočnosť, že Belgicko myslelo na bezpečnosť migrantov skôr ako na vlastných občanov, je ironická, najmä preto, že, ako nedávno zdôraznil maďarský premiér Viktor Orbán, imigrácia je to, čo priviedlo koronavírus do Európy na prvom mieste.

The post Belgicko rozdalo rúška najprv migrantom a teraz ich prosia pre lekárov od ľudí appeared first on MAGAZÍN 1.

Zdroj: https://magazin1.sk/belgicko-rozdalo-ruska-najprv-migrantom-a-teraz-ich-prosia-pre-lekarov-od-ludi/

Loading Facebook Comments ...