Firma z Košíc má certifikát na test koronavírusu a médiá a vláda sú ticho! Prečo?

Na východnom Slovensku pôsobí firma, ktorá je schopná vyrábať kvalitné testy na koronavírus. Informovala o tom lokálna televízia Región, no médiá hlavného prúdu sa touto potenciálne prelomovou témou zatiaľ nezaoberali.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video, v ktorom riaditeľ televízie Región Vladimír Seman hovorí o tom, že v Košiciach pôsobí farmaceutická spoločnosť, ktorá je schopná vyrábať testy na COVID-19 v požadovanej kvalite.

„V nijakom masmédiu som doposiaľ nezaregistroval informáciu o tom, že by nejaký slovenský výrobca ponúkal testy na koronavírus v primeranej kvalite. Nie také jednoduchšie testy, ktoré doviezla ešte predošlá vládna garnitúra a ktoré sa ukazujú byť v konečnom dôsledku zbytočnými.“

Seman pripomína, že aj TV Markíza v hlavnom spravodajstve 28. marca uviedla, že na Slovensku testy nie sú k dispozícii, a preto je potrebné ich doviezť okolo 50-tisíc.

Vyjadroval sa vtedy k tomu aj exkandidát na prezidenta, vedec Robert Mistrík, ako nový člen permanentného krízového štábu pre koronavírus, ktorý zriadil premiér Igor Matovič.

Slovenský test na koronavírus z Košíc má certifikát o vysokej kvalite a je lacnejší! Všetci mlčia!

Mistrík na otázku, či sa testy dajú vyrábať na Slovensku novinárovi TV Markíza odpovedal: „To je dobrá otázke, ale ešte dnes by som sa k nej nevyjadroval.“ Podľa Mistríka je potrebné počkať „pár dní“, či sa ukážu nejaké možnosti domácej výroby testov.

Podľa novinára Vladimíra Semana išlo o „vyhýbavú odpoveď“, keďže má informáciu, že v Košiciach existuje spoločnosť, ktorá údajne disponuje certifikátom potvrdzujúcim, že firma dokáže vyrobiť „státisíce kusov“ testov za „polovičnú cenu“ v porovnaní so zahraničnými výrobkami.

„Táto firma ponúkla tieto testy aj ústrednému krízovému štábu,“ podotkol vo videu Seman. Ponúkané testy podľa neho dokážu identifikovať prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie pred nástupom symptómov. ide vraj o tzv. RT-PCR test, ktorý odporúčala aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Seman nerozumie tomu, prečo túto skutočnosť na tlačovej konferencii nespomenul vedec Robert Mistrík. „Je veľmi málo pravdepodobné, že by o nej nevedel. Skôr si myslím, že išlo o istý nesúlad, o isté nedocenenie situácie a obávam sa, že to nie je dobre. Tu totiž nejde o politikárčenie… Ide o zverejnenie dôležitej informácie, ktorá súvisí so základnými vitálnymi funkciami celej spoločnosti.“

Následne Seman v blogu dodal, že ide o firmu DB Biotech, a.s z Košíc.

zdroj: badatelia.com

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

The post Firma z Košíc má certifikát na test koronavírusu a médiá a vláda sú ticho! Prečo? appeared first on MAGAZÍN 1.

Zdroj: https://magazin1.sk/firma-z-kosic-ma-certifikat-na-test-koronavirusu-a-media-a-vlada-su-ticho-preco/

Loading Facebook Comments ...