Gréci sú zúfali a začali vlastnými teľami odháňať migrantov, ktorí prichádzajú z Turecka (Video)

Skupiny obyvateľov gréckeho ostrova Lesbos v nedeľu na niekoľkých miestach bránili vo vylodení migrantom, ktorí priplávali z Turecka. Informovala o tom grécka tlačová agentúra ANA-MPA. Napätie rastie aj na pozemné grécko-tureckej hranici, kam Atény v priebehu dňa poslali ďalších vojakov. Tí majú spolu s policajtmi brániť tisícom migrantov v ilegálnom prechode do Grécka.

Pri hraniciach na tureckej strane sa od piatku zhromaždilo najmenej 15 tisíc ľudí po tom, čo Ankara oznámila, že utečencom prestáva brániť v odchode ďalej do Európy.

Miestni obyvatelia sa zhromaždili na pobreží a bránili skupine migrantov vo vylodení. Podľa agentúry ANA-MPA tiež skupina miestnych obyvateľov nechcela pustiť niekoľko autobusov, ktoré viezli utečencov do tábora Moria.

Lesbos i ďalšie grécke ostrovy v Egejskom mori sa už niekoľko rokov stretávajú s prílivom migrantov.

The post Gréci sú zúfali a začali vlastnými teľami odháňať migrantov, ktorí prichádzajú z Turecka (Video) appeared first on MAGAZÍN 1.

Zdroj: https://magazin1.sk/greci-su-zufali-a-zacali-vlastnymi-telami-odhanat-migrantov-ktori-prichadzaju-z-turecka-video/

Loading Facebook Comments ...