ISIS svojim teroristom: Teraz si umývajte ruky a neútočte v Európe

Islamský štát (ISIS) prijal bezpečnostný prístup k pandémii koronavírusom a odporučil svojim členom, aby necestovali do Európy, informovala agentúra Homeland Security Today.

V poslednom vydaní spravodajcu al-Naba teroristickej skupiny, redaktori, ktorí bežne vyzývajú nasledovníkov, aby uskutočnili útoky na Západ, namiesto toho teraz ich žiadajú, aby sa zatiaľ „zdržiavali čo najďalej od epidémie“.

Členom ISIS sa odporúča, aby „dôverovali Bohu a hľadali v ňom útočisko pred chorobami“, ale aby „zakrývali ústa pri zívaní a kýchaní“ a často si umývali ruky. Tí, ktorí sa domnievajú, že by mohli byt infikovaní koronavírusom, sú požidaní, aby sa zdržiavali mimo oblastí pod kontrolou ISIS, aby sa tak chránilo zdravie druhých.

Podobne ako konvenčné publikácie al-Naba od začiatku tohto roka, keď prvýkrát písal o „novom víruse, ktorý šíri smrť a teror v Číne“, podáva správy o šírení koronavírusu. Aj keď minulé vydania al-Naby vyjadrili obavy, že príslušníci čínskej muslimskej menšiny Ujgurov by mohli vírus dostať do oblastí, ktoré sú pod jeho kontrolou, v najnovšom spravodajcovi editori zobrazujú pandémiu ako problém, ktorý ovplyvňuje vonkajší svet.

Doteraz bolo hlásených len málo prípadov v afrických krajinách, v ktorých je militantná skupina aktívna a prebiehajúce vojny znemožnili určiť, či sa vírus rozšíril do Sýrie a Jemenu. V iných krajinách sa však potvrdilo mnoho prípadov, ktoré ISIS berie ako súčasť svojho kalifátu, vrátane Afganistanu, Alžírska, Egypta, Indie, Indonézie, Iraku a Filipín.

The post ISIS svojim teroristom: Teraz si umývajte ruky a neútočte v Európe appeared first on MAGAZÍN 1.

Zdroj: https://magazin1.sk/isis-svojim-teroristom-teraz-si-umyvajte-ruky-a-neutocte-v-europe/

Loading Facebook Comments ...