Loď s migrantmi nechce prijať žiadny prístav v Európskej únii

Najmenej 78 migrantov, ktorí utekajú z Líbye do Európy, uviazlo na mori, pretože žiadny prístav v krajinách Európskej únie im nedal povolenie zakotviť. V utorok to potvrdila Safa Msehliová, hovorkyňa Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM).

„Táto skupina migrantov vyplávala z Líbye pred tromi dňami a v nedeľu ju zachránila nemecká obchodná loď MV Marina v Stredozemnom mori,“ oznámila podľa televízie ZDF Msehliová.

Plavidlo však stále nemá oprávnenie kotviť v žiadnom prístave. Hovorca znovu vyzval Európsku úniu, aby pre týchto ľudí vytvorila jasný a bezpečný mechanizmus vylodenie.

Sophia skončila

Loď sa stala štvrtým plavidlom, ktoré vyrazilo z Líbye do Európy za menej ako týždeň, oznámila IOM. Jedno z nich sa dostala do prístavu na Malte, kde ich umiestnili do karantény kvôli koronavírusovej epidémii, zatiaľ čo druhé sa doplavilo na taliansky ostrov Lampedusa a tretie zadržali a vrátili späť príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže.

V posledných rokoch Európska únia nadviazala spoluprácu s líbyjskou pobrežnou strážou s cieľom zastaviť príliv migrantov.

Začiatkom tohto roka sa EÚ dohodla na ukončení operácie Sophia, námornej misie v Stredozemnom mori, ktorá sa zamerala na boj proti pašerákom migrantov – a na začatie novej, ktorá sa viac zameria na uplatňovanie zbrojného embarga voči Líbyi.

Operáciu Sophia spustili v roku 2015 v čase veľkej migračnej vlny zo severnej Afriky do Európy. Cieľom akcie bolo zakročiť proti prevádzačom a uplatniť embargo na obchod so zbraňami s Líbyou.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

The post Loď s migrantmi nechce prijať žiadny prístav v Európskej únii appeared first on MAGAZÍN 1.

Zdroj: https://magazin1.sk/lod-s-migrantmi-nechce-prijat-ziadny-pristav-v-europskej-unii/

Loading Facebook Comments ...